Mycosorb Equine A + jest najbardziej zaawansowanym preparatem obecnie na rynku. To nowa generacja spoiw mykotoksyn oferująca większe możliwości związania i szerszy profil adsorpcji, a co za tym idzie zwiększonąa skuteczność. Podobnie jak Mycosorb powoduje związanie i całościowe wydalenie toksyn z końskiego układu pokarmowego, jednakże jest od niego jeszcze skuteczniejszy o ok. 15 %. W jego skład wchodzą dodatkowo spirulina czyli popularne algi morskie. Dzięki zastosowaniu parowania formuła Mycosorb Equine A + prawidłowo wnika w przygotowywaną paszę objętościową, preparat można też podawać bezpośrednio w owsie po wcześniejszym namoczeniu.

Sposób użycia:
Dzienna dawka dla jednego konia wynosi (w zależności od wagi zwierzęcia tj. 4 gramy na 100 kg wagi konia) od 10 do 20 gramów. Produkt należy rozsypać na całej powierzchni siana znajdującego się w parowniku. Siano jest gotowe do podania po zakończeniu procesu parowania. Preparat można także podawać bezpośrednio z owsem lub musli po wcześniejszym namoczeniu. Mycosorb A+ jest produktem o potwierdzonej skuteczności działania.

Skład:
1. Produkt drożdżowy (Wewnętrzna część ściany komórkowej martwych drożdży Saccharomyces cerevisiae.)
2. Pasza z glutenu kukurydzianego.
3. Algi suszone (Chlorella vulgaris).
Składniki analityczne:
Białko surowe  18%
Włókno surowe 3,7%
Oleje i tłuszcze surowe 10%
Popół surowy  16%
Lizyna   1,2%
Metionina  0,3%
Sód  0,1%

Czym są mykotoksyny
Mykotoksyny są toksynami wytwarzanymi przez niektóre gatunki grzybów w temperaturze oscylującej pomiędzy 20-25° C. Mykotoskyny znajdują się w rosnących, ściętych i magazynowanych plonach zbóż. Ich obecność w paszy dla koni powoduje między innymi podrażnianie układu oddechowego i może być czynnikiem warunkującym wystąpienie alergii.

Czy są groźne?
Mykotoksyny są niezwykle obciążające dla układu immunologicznego zwierząt,  ostre zatrucie mykotoksynami grozi śmiercią. Objawy występujące podczas ekspozycji na mykotosyny : nadwrażliwość, reakcje alergiczne, spadek masy ciała, grzybica, ograniczony wzrost młodych osobników, osłabienie wydolności organizmu, uszkodzenie wątroby i znaczne osłabienie odporności koni. Obecność mykotosyn w paszy osłabia florę bakteryjną znajdującą się w układzie pokarmowym i może doprowadzić do powstawania biegunek i morzysk.

Jakie jest wyjście z sytuacji?
Dzięki parownikom do siana i stosowaniu formuły Mycosrob Equine firmy Alltech mykotosyny zawarte w paszy zostają zneutralizowane. Ich negatywny wpływ na zdrowie koni zostaje wyeliminowany.

Jeśli chcesz dodać komentarz Zaloguj przez formularz lub Zaloguj przez Facebook

 

produkty polecane

Inhalator Rokale
65.01 zł
Jodoresp
250.00 zł
Koń w skoku
199.00 zł

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco
z aktualnymi promocjami

Darmowa przesyłka

Przy zakupie conajmniej 3 kg preparatu Mycosorb lub drożdży Yas-Sacc, lub prz zamówieniu o wartości powyżej 350 zł.

Wysyłka 24h

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zamówiony przez Pańtwa towar wysyłany jest w przeciągu 24 godzin.

Najlepsze ceny

Staramy się by ceny naszych produktów były dla Państwa jak najbardziej korzystne przy ciąłym wzroście ich jakości.