Poznaj parowniki do siana

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba naszych końskich przyjaciół cierpi na zaburzenie funkcjonowania układu oddechowego, którego przyczynami są alergeny (grzyby, mykotoksyny, kurz) zawarte ale w sianie.

Nieodpowiednie przechowywanie siana (słaba wentylacja, zamknięte pomieszczenia) staje się przyczyną gromadzenia kurzu, zarodników grzybów i mykotoksyn w sianie,  stanowiących częstą przyczynę podrażnienia układu oddechowego u koni. Długo utrzymujący się stan, związany z częstym podawaniem nieprawidłowo przechowywanej paszy w efekcie końcowym doprowadzić może do przewlekłej obturacyjnej choroby płuc czyli COPD (RAO).

Najpopularniejszym i najczęściej stosowanym sposobem na ograniczenie przedostawania się alergenów do końskich płuc jest metoda polegająca na moczeniu siana przed jego podaniem.

Moczenie siana jest czynnością uciążliwą i czasochłonną, ale często wręcz niezbędną. Dlatego też wychodząc naprzeciw problemom związanym z prawidłowym, codziennym przygotowaniem paszy objętościowej dla koni, oferujemy Państwu, po raz pierwszy dostępny na polskim rynku, produkt firmy Happy Horse.

Firma Happy Horse, jako pierwsza w Europie oferuje sprzedaż parowników do siana, które są idealnym rozwiązaniem do walki z pleśnią, kurzem i bakteriami, dodatkowo proponowany sposób wyparzania siana, związany z zastosowaniem preparatu Mycosorb Equine pozwala na wyeliminowanie mykotoksyn zawartych w sianie.

Parowniki do siana są idealnym rozwiązaniem dla koni, alergicznych i chorych na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc RAO. Urządzenia ta od kilku lat są z powodzeniem stosowane w krajach europejskich i na całym świecie, pozwalając na prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego, tym samym zapewniając koniom wysoką jakość życia i długoletnie cieszenie się zdrowiem.

Wyniki badań nad skutecznością parowników Happy Horse.

Produkty Happy Horse zostały jako pierwsze na rynku poddane niezależnym badaniom laboratoryjnym pod kontem mikrobiologicznym. Badania te sprawdziły wpływ parowania siana na zarodniki grzybów, pleśni i inne zanieczyszczenia znajdujące się w sianie, które mogą doprowadzić do stanów chorobowych układu oddechowego koni. Rezultaty przeszły wszelkie oczekiwania i dowodzą że używanie parowników Happy Horse może dać siano oczyszczone w stopniu nawet 99,9%. Jest to ekonomiczne, czyste i proste rozwiązanie problemów związanych z sianem! Szczegóły przeprowadzonych badań znajdują się w załączonej ulotce informacyjnej.