Jak działają parowniki

Prawidłowo przygotowany pokarm dla konia. Parowanie siana jest idealną alternatywą dla tradycyjnego moczenia siana (także zimą, w niesprzyjających warunkach atmosferycznych kiedy woda na sianie zamarza, powodując tym samym kolki u koni).

Parowniki do siana Happy Horse są niezwykle łatwe w użyciu. Wystarczy napełnić komorę sianem, zbiornik generatora wodą, włączyć, a po 45 – 60 minutach powstaje odpowiednio przygotowane, wolne od szkodliwych substancji siano.
Parowanie siana jest idealną alternatywą dla tradycyjnego moczenia siana (także zimą, w niesprzyjających warunkach atmosferycznych kiedy woda na sianie zamarza, powodując tym samym kolki u koni).Parowniki Happy Horse gwarantują odpowiednio przygotowane i zdrowe siano, które zachowuje wszystkie, niezbędne substancje odżywcze.

"Lepiej zapobiegać niż leczyć" i wypłukanie składników odżywczych.
W polskiej strefie klimatycznej często zmieniające się warunki atmosferyczne powodują trudności w zakupie siana dobrej jakości, a kurz, roztocza i zarodniki grzybów, którymi skażone jest siano niskiej jakości mogą spowodować podrażnienia układu oddechowego i trawiennego u konia, w konsekwencji prowadząc do trwałego uszczerbku na zdrowiu.
Zastosowana metoda wyparzania parą wodną od lat jest używana w medycynie oraz weterynarii do sterylizacji narzędzi chirurgicznych. Podobne korzyści płyną z parowego oczyszczania  siana. Parzenie siana zabija bakterie, roztocza i zarodniki grzybów, a cząsteczki kurzu zostają zwilżone, tym samym nie stanowiąc zagrożenia dla wrażliwego, końskiego układu oddechowego.
Tradycyjne moczenie siana powoduje  utratę jego wartości odżywczych  poprzez ich wypłukanie. Parzenie siana zapewnia zachowanie wartości odżywczych, zapewniając tym samym zbilansowaną i prawidłową dla konia dietę.

Przyjazne środowisku i oszczędne.
Woda pozostała po parzeniu siana jest o wiele mniej szkodliwa dla środowiska niż woda po tradycyjnym moczeniu siana. Witaminy i minerały wypłukane z siana podwyższają biochemiczne zapotrzebowanie wody w tlen (BZT), które jest miarą zanieczyszczenia wody.Badania przeprowadzone przez Myrescough College  na rzecz Happy Horse Products udowodniły, że wskaźnik BZT wody po moczeniu siana jest bardzo wysoki i klasyfikuje ją jako poważnie zanieczyszczoną, natomiast ten sam wskaźnik dla wody wykorzystanej w parzeniu siana jest 6 razy mniejszy.Ilość wody (w litrach) wykorzystywanych do tradycyjnego moczenia siana jest kilkakrotnie większa niż w przypadku parowania siana produktami Happy Horse. Do przygotowania  standardowej kostki siana wystarczy 7 litrów wody.

Wyniki badań nad skutecznością parowników Happy Horse.
Parowniki Happy Horse zostały poddane niezależnym badaniom laboratoryjnym pod kontem mikrobiologicznym. Badania te sprawdziły wpływ parowania siana na zarodniki grzybów, pleśni i inne zanieczyszczenia znajdujące się w sianie. Rezultaty przeszły wszelkie oczekiwania i dowodzą, że używanie parowników Happy Horse może dać siano oczyszczone w stopniu nawet 99,9%. Jest to ekonomiczne, czyste i proste rozwiązanie problemów związanych z sianem!

Firma Happy Horse oczekuje na przyznanie patentu w zakresie produkcji parowników do siana.
Happy Horse oferuje linię parowników, które odniosły sukces na rynku, posiadają przystępną cenę i są zaprojektowane by sprostać wymaganiom każdego właściciela konia. Parowniki Happy Horse są przyjazne dla środowiska, zatrzymują w sianie witaminy i minerały, neutralizują kurz i zabijają 99,9% szkodliwych pleśni i grzybów.

Polskie „siano na parze”
W Polsce pierwsze parowniki pojawiły się w 2012 roku. Inspiracją dla poszukiwań alternatywnych rozwiązań przygotowywania siana dla koni stała się alergiczna klacz arabska o imieniu Cydonia. Klacz miała problemy oddechowe, częsty kaszel, biały wypływ z nosa. Sprowadzenie parownika do siana okazało się strzałem w dziesiątkę i Cydonia dzisiaj cieszy się dobrym zdrowiem, nie wykazując problemów z oddychaniem. Odpowiednie warunki bytowe, parzone siano, ściółka torfowa i dieta bogata w zioła i witaminy spowodowała całkowite wycofanie się objawów chorobowych, tym samym firma Happy Horse zawitała na polskim rynku, oferując innowacyjną i skuteczną metodę pozbycia się szkodliwych substancji zawartych w sianie, przy jednoczesnym szybkim i ekonomicznym jego przygotowaniu.